piątek, 20 listopada 2015

Jesiennie, pomarańczowo, płaszczowo

Na dworze mokro i plucha :-( Aż nic się nie chce. Ale ja mam dla Was kolejną porcję zdjęć pełnych słońca i żywych kolorów. Tak na poprawę humoru. A na zdjęciach pomarańczowy płaszczyk.
Płaszcz powstał na podstawie wykroju z Burda Szycie krok po kroku. Kiedy go zobaczyłam w gazecie pomyślałam, że taki muszę mieć i to też koniecznie pomarańczowy. No i zaczęły się poszukiwania odpowiedniego materiału. Powiem Wam, że z tym było ciężko. Znaleźć materiał w ładnym żywym kolorze, kiedy na rynku nadal moda na czernie i szarości - ciężko, oj ciężko. Do tego jeszcze żeby skład był w miarę naturalny a nie poliestrowy. No to sprawy na pewno nie ułatwia. Więc kiedy w moje ręce wpadł ten pomarańcz byłam przeszczęśliwa. No i jest :-)

Po doświadczeniach z szyciem płaszcza zimowego ten już jakiś specjalnych trudności i nie sprawił, a przynajmniej nie pamiętam, żebym się rozpłakiwała nad maszyną. No i jeszcze jak na wykrój burdowy leży bardzo dobrze i nie były konieczne żadne poprawki. Coś służą mi wykroje na płaszcze z Burdy :-) bo z innymi to różnie bywa.


Zapraszam do oglądania.

Wykrój - Burda Szycie krok po kroku 2/2014
Wykonanie - AHO
Zdjęcia - Marek O.

1 komentarz: